امروز: پنجشنبه 10 مهر 1399
دسته بندی محصولات
بخش همکاران
بلوک کد اختصاصی

ازمایش اندازه گیری ضریب اصطکاک ایستایی (سطح افقی)

ازمایش اندازه گیری ضریب اصطکاک ایستایی (سطح افقی) دسته: فنی و حرفه ای
بازدید: 2 بار
فرمت فایل: doc
حجم فایل: 42 کیلوبایت
تعداد صفحات فایل: 5

ازمایش اندازه گیری ضریب اصطکاک ایستایی و سطح افقی

قیمت فایل فقط 9,900 تومان

خرید

آزمایش اندازه گیری ضریب اصطکاک ایستایی (سطح افقی)

هدف آزمایش

در این آزمایش مانند آزمایش قبل که اندازه گیری ضریب اصطکاک ایستایی سطح شیبدار بود این آزمایش سطح افق است و باید به آن وزنه وصل کرد تا حرکت کند که به طور کامل در قسمت های بعدی شرح داده میشود.

___________________________________________________________

تئوری آزمایش

در این آزمایش روش کار به این صورت است که جسمی مورد نظر است که می‌‌خواهیم ضریب اصطکاک آن را تعیین کنیم، به نخی بسته و آن را روی یک سطح افقی (مانند سطح روی یک میز) قرار دهیم. به انتهای دیگر نخ که از لبه میز به وسیله نخ آویزان شده است، کفه‌ای وصل می‌‌کنیم. همچنین در لبه میز قرقره‌ای قرار می‌‌دهیم و نخ را از روی شیار قرقره عبور دهیم. به انتهای دیگر نخ که از لبه میز آویزان شده است کفه ای وصل می‌‌کنیم. همچنین دو لبه میز قرقره‌ای قرار داده و نخ را از روی شیار قرقره عبور می‌دهیم، تا به راحتی حرکت کند. حال بر روی کفه تعدادی وزنه قرار می‌‌دهیم و با انگشت خود ضربه‌های کوچکی به میز می‌‌زنیم تا جسم شروع به حرکت کند. همچنین بر روی مکعب وزنه‌ای با جرم معین قرار داده شده است.

در لحظه شروع به حرکت نیرویی که از طرف وزنه‌های داخل کفه اعمال می‌‌شود، با بیشترین مقدار نیروی اصطکاک (یعنی نیروی اصطکاک ایستایی) برابر است. وزنه‌ای که روی مکعب قرار دارد، نیرویی عمودی برابر با نیروی وزن خود بر مکعب وارد می‌‌کند. بنابراین ضریب اصطکاک برابر است با نسبت نیرویی که از طرف وزنه‌های موجود در کفه وارد می‌‌شود، بر نیروی عمودی. بنابراین اگر این نیروی عمودی را P_1 و نیروی وزن جرمهای موجود در کفه را با P_2 نشان دهیم، در این صورت μ_s ضریب اصطکاک ایستایی برابر است.

___________________________________________________________

وسایل مورد نیاز

وزنه های مختلف مثلاً به جرم 50،60،70-دستگاه اندازه گیری ضریب اصطکاک ایستایی سطح افق

قیمت فایل فقط 9,900 تومان

خرید

برچسب ها : ازمایش اندازه گیری , ضریب اصطکاک ایستایی , ضزیب سطح افقی , اندازه گیری ضریب اصطکاک ایستایی , روش ازمایش اندازه گیری ضزیب سطح افقی , انواع ضریب سطح , تعریف ضریب اصطکاک ایستایی , دانلود مقاله , دانلود تحقیق

نظرات کاربران در مورد این کالا
تا کنون هیچ نظری درباره این کالا ثبت نگردیده است.
ارسال نظر