امروز: یکشنبه 30 شهریور 1399
دسته بندی محصولات
بخش همکاران
بلوک کد اختصاصی

دانلود تحقیق جلوگیری از اتلاف گرما از پنجره

دانلود تحقیق جلوگیری از اتلاف گرما از پنجره دسته: محیط زیست
بازدید: 4 بار
فرمت فایل: doc
حجم فایل: 27 کیلوبایت
تعداد صفحات فایل: 10

پنجره‌ها نور، گرما و زیبایی را به خانه می‌آورند و به درك فضای زیست كمك می‌كنند پنجره‌ها منابعی برای آگاهی ما از تغییر زمان و آشنایی با موقعیت مكانی هستند اما پنجره‌ها می‌توانند راه‌های موثری برای اتلاف گرمای درون ساختمان در زمستان، و ورود گرمای ناخواسته در تابستان باشند

قیمت فایل فقط 9,350 تومان

خرید

پنجره‌ها نور، گرما و زیبایی را به خانه می‌آورند و به درك فضای زیست كمك می‌كنند. پنجره‌ها منابعی برای آگاهی ما از تغییر زمان و آشنایی با موقعیت مكانی هستند. اما پنجره‌ها می‌توانند راه‌های موثری برای اتلاف گرمای درون ساختمان در زمستان، و ورود گرمای ناخواسته در تابستان باشند. این نكته به جز اثر نامطلوب بر هزینه‌های گرمایش و سرمایش ساختمان است.

عملكرد گرمایی پنجره‌ها بر پایه‌ سه نوع جریان است: تهویه، انتقال و تشعشع. هر یك از جریان‌های گرمایی نقش مهمی در اتلاف گرمایی در زمستان یا گرمای ناخواسته در تابستان دارند.

ساختار یك پنجره را می‌توان به سه قسمت شامل چارچوب، شیشه و براق آلات تقسیم كرد كه دو قسمت اول،به دلیل مساحت بزرگ‌تر، نقش مهم‌تری در عملكرد حرارتی پنجره دارند.

در سال‌های اخیر، توسعه فناوری تولید، پژوهش و آزمایش روی مواد گوناگون، تغییرات و پیشرفت‌های بسیاری در ساختمان چارچوب پنجره و شیشه مورد استفاده در آن پدید آورده است، بهره‌گیری از موادی مانند پی.وی. سی (وینیل) برای تولید پروفیل پنجره و همچنین تولید شیشه‌های كم تابش، شیشه‌های جاذب گرما و... از جمله این پیشرفت‌هاست.

در خانه‌هایی با پنجره‌های قدیمی و بدون استفاده از نوآوری‌ها و فناوری‌های نوین، نزدیك به 30 درصد اتلاف انرژی ساختمان، از راه پنجره‌ها رخ می‌دهد. اما اكنون با بهره‌گیری از پیشرفت‌های علوم و فناوری این مقدار تقریبا به نصف كاهش یافته است.

پژوهش‌هایی كه اكنون در حال انجام است، نوید پیشرفت‌ها و بهبودهای بیشتری در ساختار پنجره‌ها و مواد سازنده چارچوب و شیشه آنها را می‌دهد.

به دنبال بحران‌های مربوط به انرژی كه آغاز آن را می‌‌توان دهه 1970 دانست، بحث درباره انواع روش‌های جلوگیری از اتلاف انرژی و منابع آن در همه جهان، به ویژه كشورهای صنعتی كه مهم‌ترین مصرف كنندگان انرژی هستند آغاز شد.

از آن زمان تاكنون انواع روش‌ها و راهكارهایی كه جهت صرفه‌جویی در كاربرد انرژی و هدر رفتن آن، سودمند دانسته می‌شد بررسی شده است. توجه به جلوگیری از اتلاف انرژی در ساختمان‌ها به ویژه ساختمان‌های مسكونی و تجاری، از آغاز درصد مواردی بود كه ضرورت آن تشخیص داده شده بود. پنجره‌ها نیز به عنوان یكی از مهم‌ترین اجزای ساختمانی كه می‌تواند نقش مهمی را در اتلاف انرژی یا بهره‌گیری از آن داشته باشد شناخته شدند و پیشرفت‌های بسیاری در این زمینه به دست آمد كه پژوهش و بررسی در این زمینه همچنان ادامه دارد.

قیمت فایل فقط 9,350 تومان

خرید

برچسب ها : جلوگیری از اتلاف گرما , پنجره , اتلاف انرژی , ساختار پنجره ها

نظرات کاربران در مورد این کالا
تا کنون هیچ نظری درباره این کالا ثبت نگردیده است.
ارسال نظر